مطالعات مجتمع تجاری

مطالعات مجتمع تجاری

photo

پایانامه کارشناسی معماری – مجتمع تجاری در مقیاس محله
قیمت این محصول رو پایین آوردیم تا دانشجویان بتونن از متن این پایانامه برای پروژه های طرح ۳
و همچنین پروژه های مرتبط  بهرمند بشوند .

همونطور که میدونید قیمت این محصول حتی هزینه تایپش هم نمیشه …
شما با ۶۵۰۰  تومان ۱۶۵ صفحه مطلب درباره مجتمع تجاری رو خریداری می کنید که
به نگارش پایانامه شما با موضوع مجتمع تجاری بسیار کمک می کنه …

حجم فایل ۷ مگابایت

———————————————————-

لطفا پیش از خرید محصول راهنمای خرید را مشاهده کنید .

پس از پرداخت ، کمی صبر کنید تا صفحه  دانلود فایل به شما نمایش داده شود ،

در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد کنید ، لینک فایل و فاکتور خرید  برایتان ارسال خواهد شد .

 

قبل از خرید کمی پایین تر درباره متن نگارش شده کمی مطالعه کنید

——————————–درباره ی متن پایانامه ————————————–

عنوان                                                                                                               صفحه

 

مقدمه   ………………………………………………………………………………………………..   ۲

بیان ضرورت مطالعه و طراحی ……………………………………………………………………….   ۳

ضرورت کمی پروژه   …………………………………………………………………………………   ۴

ضرورت کیفی پروژه ………………………………………………………………………………….   ۷

اهداف پروژه …………………………………………………………………………………………..  ۷

منابع و ماخذ ……………………………………………………………………………………………  ۸

برنامه زمان بندی ……………………………………………………………………………………….  ۹

امروزه روابط اجتماعی مردم به اشکال گوناگون و دایما تحت تاثیر تحولات فنی وتخصصی صورت قرار می گیرد و این تحولا ت باعث انتقال نقش انسان به ماشین شده است و این مراجع در جوامع سبب تضعیف روابط چهره به چهره و دوری از حس مکان فضا و زمان در میان انسان ها شده است.از طرفی با قرار گرفتن در بطن دوران مدرنیته که به ضم میمون بودنش عواقبی چون تنهایی افسردگی گسست از هویت و بسیاری از ناهنجاریهای روانی را برای انسان قرن بیست و یکمی آورده شاید بتوان در راه این درمان تجمع انسانها به دور یکدیگر در راستای رفع معضلات مادی و فرا مادی را به بهانه طراحی فضایی تجاری و عمومی تجویز نمود. فضاهای موجود در شهرها تحرک خود را نه بعنوان فضاهایی با کیفیت مناسب اجتماعی یا عملکردهایی مناسب بلکه بصورت فضاهایی با جنبه صرفا ساختمانی و سرپناه بودن بروی انسانها چهره گشایی کرده اند.

بنابراین ساماندهی در روابط اجتماعی در معماری امری بدیهی می باشد. یکی از این فضاها مجتمع تجاری می باشد که با سابقه طولانی در فرهنگ ایرانی تحت عنوان بازار همواره دارای قدرتمندترین عنصر شهری در جذب و کشش مخاطبین و شهروندان به دور هم و تبادلات فرهنگی بین آنها بوده است و این امر در دنیای امروز نیز بیش از پیش ضرورت می نماید.

موضوع تجاری با توجه به قدرت بی بدیل اقتصاد در عصر ما موضوعی ویژه در طراحی معماری به حساب می آید در عصری که توجه به هر مساله به میزان صرفه و بازده اقتصادی آن می باشد. پیداست که امکان پرداختن به نگاه های خاص در معماری مجموعه های تجاری تقویت می گردد. به همین دلیل انتخاب یک مجموعه برای طراحی معماری خود به خود جذاب تر از موضوعات دیگر می باشد.

تجارت و خدمات تجاری بیش از هر چیر مستلزم مکان های ویژه سازگار و جذاب می باشد این در حالی لست که از دیر باز این مکان های ویژه در ارزش اقزوده زمین و رونق شهر سهیم بوده اند مکان یابی این فضاها دسترسی به آنها همواره با جای توقف برای مشتری ها و تحویل اجنای همگی شهر سازی شایان توجهی بنام شهرسازی تجاری را بوجود آورده است و شکل های گوناگونی را به خود می گیرد که گویای مراحل پی در پی تحول تاریخ تجارت خرده فروش است. مرکز تجاری و بازارهای روز از جمله پر جاذبه ترین نقاط شهر محسوب می شوند و جاشش هستند که معمولا در بیشتر ساعات شبانه روز مشغوا فعالیت ناد.اختصاص فضاهای ویژه به این فعالیت به نحوی که آسایش مردم در انتخاب و خرید کالای مورد نظر فراهم باشد همواره در شرق و غرب عالم رواج داشته است.

بازار تیمچه سرا گذر از نوع محفوظ و سرپوشیده و روز بازارها از نوع فضاهای روباز در کشور ما تاریخی دیرینه دارند عکس این نیز صادق است به گونه ای که مراکز و واحدهای تجاری هرگز به جای خاص بسنده نکرده و هر جا که مردم (خریداران) بوده اند آنها هم مستقر شده اند.اندیشه تاسیس یک مجتمع تجاری و اداری در یک مجموعه شهری بازتابی از رشد فیزیکی و اجتماعی آن می باشد توسعه فیزیکی شهر از طرف دیگر بهمراه شکوفایی اندیشه هایی تازه در شهرسازی و شهرنشینی موجب گردیده است که در تمام تقسیم بندی های شهر و محله و ناحیه و… کاربری های ویژه ای شکل گیردند و نقاطی خاص از شهر به نوع پروژه ای از کاربری های تجاری یا اداری و… تخصص یابند. و ……….

 

لطفا پیش از خرید محصول راهنمای خرید را مشاهده کنید .

پس از پرداخت ، کمی صبر کنید تا صفحه  دانلود فایل به شما نمایش داده شود ،

در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد کنید ، لینک فایل و فاکتور خرید  برایتان ارسال خواهد شد .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه